1. Rozmiary standardowych wydruków wielkoformatowych:
Billboard 12 mkw – 238 cm x 504 cm
Billboard 18 mkw – 3 m x 6 m
Citylight – 120 cm x 180 cm
Roll-up – w zależności od rodzaju mechanizmu, np. 85 cm x 200 cm, 120 cm x 210cm
Plakaty – B0 (100x141cm), B1 (70x100cm), B2 (50x70cm), A0 (84x119cm), A1 (60x84cm), A2 (42x60cm)

2. Rozmiary niestandardowe:
Zależą jedynie od Państwa fantazji oraz przede wszystkim od wymiarów powierzchni, na której ma pojawić się Państwa wydruk.

3. Rozmiary plików do druku i rozdzielczości.
Plik powinien zostać przygotowany w skali 1:1. Uwaga! – prosimy nie dodawać spadów w plikach przygotowanych do druku wielkoformatowego.

W zależności od przeznaczenia wydruku i miejsca jego ekspozycji (tzn. oglądany z bliska lub daleka), sugerujemy ustawienie poniższych wartości rozdzielczości pliku:

billboardy, siatki i banery wielkoformatowe wiszące w większej odległości od przechodzącego widza – 60 dpi
citylighty, roll-upy, plakaty, folie na witrynach – 150 dpi
wydruki oglądane z bliskiej odległości bądź wymagające doskonałej jakości wydruku, np. plakaty, tapety, naklejki  – 250 dpi

4. Kolory
Przyjmujemy jedynie pliki zapisane w modelu CMYK. Przy zastosowaniu modelu RGB lub barw dodatkowych z palety Pantone może zaistnieć niezgodność barw wydruku z oczekiwaniami klienta.

Zgodność kolorystyczną możemy uwzględnić tylko i wyłącznie jeśli dostarczą nam Państwo proof cyfrowy, bądź inny materiał porównawczy. Odwzorowanie kolorystyki monitora nie jest brane pod uwagę.

5. Formaty plików
Przyjmujemy pliki do druku zapisane z rozszerzeniem *.tif. Bitmapy takie pozwalają na czterokanałowy zapis kolorów CMYK. Przy zapisywaniu pliku do druku z rozszerzeniem *.tif prosimy o zaznaczenie opcji kompresji LZW. Bitmapa powinna zostać spłaszczona, bez warstw do edycji.

Jeśli jednak dostarczą nam Państwo pliki do druku wielkoformatowego w innych rozszerzeniach, to bezwzględnie wymagamy dołączenia pliku podglądowego *.jpg.

6. Marginesy bezpieczeństwa
Przy projektowaniu billboardów sugerujemy zastosowanie wewnętrznego marginesu bezpieczeństwa w wielkości ok 15cm z każdej strony. W tym obszarze nie powinno się umieszczać żadnych istotnych dla projektu tekstów (oczywiście nie dotyczy to grafiki). Dzięki temu będą mieli Państwo pewność, że wyklejony na tablicy billboard będzie w pełni czytelny.
Dla banerów proponujemy 5cm wewnętrznego marginesu bezpieczeństwa – przy brzegach znajdą się metalowe oczka pozwalające na łatwy montaż wydruku.
Natomiast jeśli chodzi o siatki wielkoformatowe wieszane na rusztowaniach, to margines w tego typu wydrukach powinien wynosić ok 15-20cm, ze względu na wykończenie wydruku (zgrzew, oczka, tunele itp).